KARAMAN'IN İL OLUŞUNUN 31.YIL DÖNÜMÜ

KARAMAN'IN İL OLUŞUNUN 31.YIL DÖNÜMÜ

KARAMAN'IN İL OLUŞUNUN 31.YIL DÖNÜMÜ

21 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 3578 sayılı kanunla Türkiye Cumhuriyeti'nin 70'inci ili olan Karamanımızın il oluşunun 31'inci yılına ulaşmış bulunmaktayız. Karaman'ın il olmasının 31. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajları haberimizdedir.

BAŞKAN KALAYCI KARAMAN’IN İL OLUŞUNU KUTLADI

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Karaman’ın il oluşunun 31. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Savaş Kalaycı: “21 Haziran 1989 tarihinde Türkiye'nin 70. ili olan bu asil şehir; köklü geçmişi, tarihi değerleri, coğrafi özellikleri ve ekonomiye katkılarının yanında, Türk Dilinin başkenti olması ile de her zaman önemli bir yere sahip olmuştur. Geçen süre içerisinde her alanda gelişme çabası gösteren şehrimiz için bizler de var gücümüzle çalışarak bu çıtayı daha da yükseklere çıkarmak için çözüm odaklı hizmetler üretmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, havasını teneffüs ettiğimiz Karamanımızın il oluşunun 31. yıldönümünü kutluyor, ilimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunarak, tüm Karamanlı hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

ABİDİN ÇAĞLAYAN

21 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 3578 sayılı Kanun ile Türkiye Cumhuriyet'inin 70. İl’i olan Karaman, Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan İpek yolu üzerinde olması, kadim başkentlerimizden, zengin tarihi, kültürü, doğal güzellikleri, tarihten gelen kültürel miras birikimi ve misafirperverliğiyle Anadolu’nun parlayan ilerinden bir tanesidir.

Pek çok milli değerimiz olan şahsiyetleri yetiştirip ev sahipliği yapan ve Türk dilinin başkenti olan Karaman, her geçen gün biraz daha büyüyüp gelişerek ülke ekonomisine önemli katkılar sunmaktadır.

Organize sanayi bölgesi, Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri, Üniversitesiyle, gelişmiş bilim ve sanayi kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Karamanımızın il oluşunun 31. yıldönümünü kutluyor, il olmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, ahirete irtihal edenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Kaynak: karaman24.com


 

Paylaş