HABERLER

KARAMAN BELEDİYESPOR 3. LİGDE

KARAMAN BELEDİYESPOR 3. LİGDE Karaman Belediyespor'un 3. lige çıkması dolayısıyla kentte kutlamalar yapıldı.

Devamını Oku

BAŞKAN KALAYCI`NIN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN KALAYCI`NIN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Devamını Oku

97 FARKLI ÜLKEDEN 518.556 DİNLEYİCİYE ULAŞTIK

97 FARKLI ÜLKEDEN 518.556 DİNLEYİCİYE ULAŞTIK 01 mayıs - 31 mayıs 2020 arasında 70 farklı ülke, 170.980 farklı dinleyici olmak üzere toplamda 518.556 kişi tarafından dinlenildik...

Devamını Oku

KARAMAN'IN İL OLUŞUNUN 31.YIL DÖNÜMÜ

KARAMAN'IN İL OLUŞUNUN 31.YIL DÖNÜMÜ Karaman’ın il oluşunun 31. yıldönümü
21 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 3578 sayılı kanunla Türkiye Cumhuriyeti'nin 70'inci ili olan Karamanımızın il oluşunun 31'inci yılına ulaşmış bulunmaktayız. Karaman'ın il olmasının 31. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajları haberimizdedir.

Devamını Oku

TIP FAKÜLTESİ KARAMAN'A HAYIRLI OLSUN

TIP FAKÜLTESİ KARAMAN'A HAYIRLI OLSUN Rektör Akgül, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven'i ziyaretinde Sağlık Bakanlığına bağlı Karaman Devlet Hastanesinin KMÜ Tıp...

Devamını Oku

TÜRKİYE`YE TATİLE GİDENLER, DÖNÜŞTE HOLLANDA'DA 15 GÜN KARANTİNAYA TABİ TUTULACAK

TÜRKİYE`YE TATİLE GİDENLER, DÖNÜŞTE HOLLANDA'DA 15 GÜN KARANTİNAYA TABİ TUTULACAK Hollanda'dan Türkiye'ye tatile gidenler, dönüşte Hollanda'da 15 gün karantinaya tabi tutulacak

Devamını Oku

RAMAZAN BAYRAMANIZ MÜBAREK OLSUN

RAMAZAN BAYRAMANIZ MÜBAREK OLSUN Mübarek Ramazan Bayramı'nın tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve esenlik getirmesini temenni ediyor, toplumuzun da kardeşlik ve dayanışma duyguları içinde bu Bayramı en güzel şekilde idrak etmesini diliyoruz. . En samimi duygularımızla sizlere sevgilerimizi sunuyor, Bayramımızı tebrik ediyoruz.

Devamını Oku

743. TÜRK DİL BAYRAMI SALGIN NEDENİYLE BURUK KUTLANDI...

743. TÜRK DİL BAYRAMI SALGIN NEDENİYLE BURUK KUTLANDI... Bu yıl 743. yılını kutladığımız Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Törenleri’nde, kutlama komitesi tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Devamını Oku

84 FARKLI ÜLKEDEN 210.336 DİNLEYİCİYE ULAŞTIK...

84 FARKLI ÜLKEDEN 210.336 DİNLEYİCİYE ULAŞTIK... 16 mart - 30 nisan 2020 arasında 84 farklı ülke, 25.888 farklı dinleyici olmak üzere toplamda 210.336 kişi tarafından dinlenildik...

Devamını Oku

WHATSAPP SEKİZ KİŞİYLE VİDEO GÖRÜŞMESİ GÜNCELLEMESİNİ YAYINLADI...

WHATSAPP SEKİZ KİŞİYLE VİDEO GÖRÜŞMESİ GÜNCELLEMESİNİ YAYINLADI... WhatsApp sekiz kişiyle video görüşmesi güncellemesini yayınladı

Devamını Oku

MALİ DALKIRAN'IN YENİ SARKIŞI 'ZALİM' YOUTUBE'DE YAYINLANDI...

MALİ DALKIRAN'IN YENİ SARKIŞI 'ZALİM' YOUTUBE'DE YAYINLANDI... Mali Dalkıran sözü ve müziği kendisine, aranjör ve prodüktörlüğü Soner Nokay’a ait yepyeni şarkısı “ZALİM”ı müzik severlerinin beğenisine sunuyor.

Devamını Oku

HOLLANDA'DA TEDAVİSİNE SON VERİLEN TÜRK GENCİ AMBULANS UÇAKLA TÜRKİYE'YE GÖTÜRÜLDÜ

HOLLANDA'DA TEDAVİSİNE SON VERİLEN TÜRK GENCİ AMBULANS UÇAKLA TÜRKİYE'YE GÖTÜRÜLDÜ Hollanda'da tedavisine son verilen 21 yaşındaki Lösemi hastası Salih Kör bu sabah Türkiye'nin gönderdiği ambulans uçak ile Türkiye'ye götürüldü.

Devamını Oku

HOLLANDA’DA TÜRKLERE YENİDEN DİL VE UYUM SINAVI

HOLLANDA’DA TÜRKLERE YENİDEN DİL VE UYUM SINAVI Hollanda’ya yeni gelecek olan Türkler, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren dil ve uyum sınavına zorunlu tutulacak.

Devamını Oku

KARAMAN’IN NÜFUSU BELLİ OLDU!

KARAMAN’IN NÜFUSU BELLİ OLDU! Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2019 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarını açıkladı.

Devamını Oku

KAZIM KARABEKİR PAŞA ANMA PROĞRAMI...

KAZIM KARABEKİR PAŞA ANMA PROĞRAMI...

Devamını Oku

KARAMAN'DA KARİYER VE GİRİŞİMCİLİK FUARI...

KARAMAN'DA KARİYER VE GİRİŞİMCİLİK FUARI...

Devamını Oku

KARAMANLI GENÇ FULBOLCUYA MİLLİ DAVET…

KARAMANLI GENÇ FULBOLCUYA MİLLİ DAVET… Karaman Bifa Başakspor’un genç futbolcusu Muhammet Ali Bilmez, U14 Milli Takım kadrosuna davet edildi.

Devamını Oku

AVRUPA’DA 700 BİN GURBETÇİ SAHTE EMEKLİLİK KURBANI…

AVRUPA’DA 700 BİN GURBETÇİ SAHTE EMEKLİLİK KURBANI… Avrupa'da 700 bin gurbetçi sahte emeklilik kurbanı Avrupa’da gurbetçilere son vurgun. Sosyal Güvenlik Kurumu'nu (SGK) akıl almaz boyutlarda zarara uğratan emeklilik vurgunu Avrupa'da patlak verdi.

Devamını Oku

RADYO 70'İ SOSYAL MEDYADA TAKİP ET DESTEK OL...

RADYO 70'İ SOSYAL MEDYADA TAKİP ET DESTEK OL... Radyo 70, Instagram, Facebook ve Twitter'da sosyal medyanın het alanında aktif ve sizlerle buluşmakta, paylaşımlar yapmaktadır.

Devamını Oku

RADYO 70 ANDROID UYGULAMAMIZ GÜNCELLENDİ

RADYO 70 ANDROID UYGULAMAMIZ GÜNCELLENDİ Radyo 70 Android Uygulamamız Güncellendi

Devamını Oku

RADYO 70 'GELECEĞE NEFES' OL AĞAÇLANDIRMA KAMPANYASINA KATKIDA BULUNDU…

RADYO 70 'GELECEĞE NEFES' OL AĞAÇLANDIRMA KAMPANYASINA KATKIDA BULUNDU… 11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes

Devamını Oku

DJ'MİZ OLMAK İSTER MİSİN?

DJ'MİZ OLMAK İSTER MİSİN? DJ olmak isteyenler 'DJ OL' link'ini tıklayıp formu doldurup başvurabilirler.

Devamını Oku

KARAMANLI HEMŞERİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

KARAMANLI HEMŞERİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU Karamanlı hemşerimiz Bircan Pınar 63 Kiloda Dünya Kick Boks şampiyonu oldu

Devamını Oku

RADYO 70 'RADYO KULESİ' UYGULAMASINA EKLENDİ...

RADYO 70 'RADYO KULESİ' UYGULAMASINA EKLENDİ... Ulusal ve yerel yüzlerce radyoyu bünyesinde barındıran 'RADYO KULESİ' uygulamasına bugün itibariyle RADYO 70 [Yöresel-> Karaman] kategorisine eklendi.

Devamını Oku

TÜRK DÜNYASI ŞÖLENİNDE MUHTEŞEM FİNAL

TÜRK DÜNYASI ŞÖLENİNDE MUHTEŞEM FİNAL 1-4 Ağustos tarihleri arasında Türk Dünyası Parkı’nda gerçekleştirilen Türk Dünyası Şöleni muhteşem bir finalle sona erdi. Program boyunca etkinliklere büyük ilgi gösteren vatandaşlar, şölenin son gününde de konser alanını doldurarak Göksel konseriyle unutulmaz bir gece yaşadı. Etkinliklerin son günü; Uçurtma şenliği, Geleneksel çocuk oyunları ve Karakucak güreş gösterisiyle başladı. Konser öncesi halkı selamlayan Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, şölene büyük ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür ederek: “Göreve geldiğimiz şu üç aylık dönemle ilgili Karaman’da çok önemli organizasyonlar gerçekleştirdik. Her şehrin bir şenliği var. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Türk Dünyası Şöleni de, Karaman’ın adına ve değerlerine yakışır bir festival oldu. Önümüzdeki yıl şölenimizi daha da genişleterek Türk Cumhuriyetlerinin buluştuğu bir nokta haline getirmek istiyoruz. Karaman Türk Dünyasının başkenti olacak inşallah. Bunlar daha başlangıç. Bu şölene sahip çıktığınız ve yoğun ilgi gösterdiğiniz için siz değerli hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Devamını Oku

ULUSLARARASI KARAMAN TÜRK DÜNYASI ŞÖLENİ BAŞLIYOR

ULUSLARARASI KARAMAN TÜRK DÜNYASI ŞÖLENİ BAŞLIYOR Karaman Belediyesi’nce bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni başlıyor.

Devamını Oku

RADYO 70, RADYOLAR.COM.TR PORTALINDA...

RADYO 70, RADYOLAR.COM.TR PORTALINDA... Radyo 70, farklı ulusal ve yerel radyoları bünyesinde barındıran RADYOLAR.COM.TR portalına eklendi.

Devamını Oku

GURBETÇİ VATANDAŞLARIMIZ ÇİÇEKLE KARŞILANDI...

GURBETÇİ VATANDAŞLARIMIZ ÇİÇEKLE KARŞILANDI... Vali Meral, Karaman’a giriş yapan gurbetçi vatandaşlarımızı Bölge Trafik Müdürlüğü önünde çiçekle karşılayarak sevinçlerine ortak olduğu gurbetçilere "Memleketinize hoş geldiniz."dedi.

Devamını Oku

KARAMAN 15 TEMMUZ'UN YILDÖNÜMÜNDE MEYDANLARDA

KARAMAN 15 TEMMUZ'UN YILDÖNÜMÜNDE MEYDANLARDA Karaman'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle etkinlikler düzenlendi.

Düzenlenen etkinliklere Karaman Valisi Fahri Meral, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Devamını Oku

KARAMAN BELEDİYESPOR’DA HEDEF ŞAMPİYONLUK

KARAMAN BELEDİYESPOR’DA HEDEF ŞAMPİYONLUK 2019-2020 sezonu için Sportif Direktörlüğe Sertan Eser’i getiren Karaman Belediyespor, Teknik Direktör olarak da deneyimli spor adamı Ercan KUL ile anlaşma sağladı.

Devamını Oku

KARAMAN’IN İL OLUŞUNUN 30. YILINI KUTLAMA MESAJI...

KARAMAN’IN İL OLUŞUNUN 30. YILINI KUTLAMA MESAJI... Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Devamını Oku

KMÜ’DEN KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

KMÜ’DEN KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI Üniversitenin kuruluşundan bugüne gelişimi ve vizyonu ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantıya Rektör Akgül’ün yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercan Oktay ve Prof. Dr. Birol Üner, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci ve çok sayıda basın temsilcisi katıldı.

Devamını Oku

GURBETTEN SILAYA GECE YOLCULUĞU...

GURBETTEN SILAYA GECE YOLCULUĞU... Şeker tadında muhabbet etmek, duymak ve dinlettirmek istediğiniz müzikler için “Gurbetten Sılaya Gece Yolculuğu’ adında canlı yayını hazırlayıp sunmaktayım. Kimselere sözünüz yoksa, beklerim...

Devamını Oku

BALKAN ŞAMPİYONASI'NDA KARAMAN'IN GURURU OLDULAR

BALKAN ŞAMPİYONASI'NDA KARAMAN'IN GURURU OLDULAR Karaman’ın milli judokaları Eda Karademir, Ezgi Karademir ve Enes Uysal Bosna Hersek'in Zvornik kentinde yapılan Gençler Judo Balkan Şampiyonası'nda bronz madalyanın sahibi oldular.

Devamını Oku

RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN...

RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN... Mübarek Ramazan Bayramı'nın tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve esenlik getirmesini temenni ediyor, toplumuzun da kardeşlik ve dayanışma duyguları içinde bu Bayramı en güzel şekilde idrak etmesini diliyoruz. . En samimi duygularımızla sizlere sevgilerimizi sunuyor, Bayramımızı tebrik ediyoruz.

Devamını Oku

KARAMAN KİTAP FUARI AÇILIYOR

KARAMAN KİTAP FUARI AÇILIYOR Ünlü İsimler Karaman Halkıyla Buluşacak İlimizde uzun yıllardır eksikliği hissedilen kitap fuarı, 24 Mayıs tarihinde kapılarını açıyor. Karaman Belediyesi Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan kitap fuarı, 24 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasında kitapseverlerin ziyaretine açık olacak.

Devamını Oku

KARAMAN’IN GURURU ŞEKERCİ, TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

KARAMAN’IN GURURU ŞEKERCİ, TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU KARAMAN’IN GURURU ALİHAN ŞEKERCİ ŞAMPİYONLUK SANA ÇOK YAKIŞIYOR!

Devamını Oku

TÜRK DİL BAYRAMI VE YUNUS EMRE’Yİ ANMA ETKİNLİKLERİ

TÜRK DİL BAYRAMI VE YUNUS EMRE’Yİ ANMA ETKİNLİKLERİ Bu yıl 742.si düzenlenecek olan Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Törenlerinin ana programı belli oldu. Karaman Belediyesi tarafından açıklanan program takviminde resmi törenlerin haricinde iki ana program ve bir fener alayı yürüyüşü bulunuyor.

Devamını Oku

RADYO 70 YAYINDA!

RADYO 70 YAYINDA! Çağın gerektirdiği ve teknolojinin verdiği imkanlar dahilinde Radyo 70 adına değişik iletişim ve bilgilendirme platfomlar ve sosyal medya alanlarında dünyanın her yerinde bulunan, ikamet eden insanlarımızın hizmetine sunulmaktadır. Güzel Türk müzik örnekleri ile harmanlanmış kesintisiz müzik yayınları ile her türden dinleyice hitap eden internet radyosudur.

Devamını Oku

DJ KARA MAN İLE İSTEK SAATİ

DJ KARA MAN İLE İSTEK SAATİ DJ KARA MAN İLE İSTEK SAATİ

Devamını Oku

RADYO 70, ANDRO TURK UYGULAMASINDA

RADYO 70, ANDRO TURK UYGULAMASINDA 15 farklı kategoride ulusal ve yerel radyo kanalları ile her zevke hitap eden bir radyo uygulaması düşünün... Pop, arabesk, nostalji, rock, halk müziği ve çok daha fazlası AndroTurk Radyo'da!

Devamını Oku